Nysa

Skup nieruchomości Nysa

Kupimy sami albo znajdziemy kupca w sieci sprawdzonych inwestorów — bez prowizji dla Ciebie.

  • wstępna wycena w 15 minut
  • ostateczna wycena w 12-48h
  • akt już po 3-7 dniach
  • bez prowizji
Typowe sprawy

Z jakimi sytuacjami pomagamy w Nysie

Kredyt hipoteczny i zadłużenie wobec banku

Rata przerasta budżet albo bank upomina się o spłatę. Opowiedz, na jakim etapie jesteś — sprawdzimy, co da się zrobić.

Skup mieszkań zadłużonych

Komornik, egzekucja, zapowiedziana licytacja

Mieszkanie jest zajęte albo wyznaczono licytację. Najlepiej zgłosić się, zanim do niej dojdzie.

Skup mieszkań z komornikiem

Spadek nieuregulowany, z długami lub niezgodni spadkobiercy

Sprawy spadkowe nie zostały zamknięte, a nieruchomość czeka na decyzję. Pomagamy ocenić, co da się z nią zrobić.

Skup nieruchomości po spadku

Udział w nieruchomości, współwłaściciel nieosiągalny albo w sporze

Sprawdzamy księgę wieczystą i mówimy, czy da się sprzedać Twój udział. Przy sporze o dostęp do mieszkania warto też skonsultować się z prawnikiem.

Skup udziałów w nieruchomości

Zły stan: generalny remont, ruina, pleśń, zagracone mieszkanie

Rozpatrujemy mieszkania w obecnym stanie — bez remontu i sprzątania przed sprzedażą.

Skup mieszkań do remontu

Nieruchomość wystawiona od dawna bez kupca

Ogłoszenie wisi miesiącami, a kupca nie ma. Kupimy sami albo poszukamy kupca w sieci sprawdzonych inwestorów.

Pomagamy także w innych sprawach: zobacz Skup mieszkań zadłużonych, Skup nieruchomości po spadku, Skup udziałów w nieruchomości, Skup mieszkań z komornikiem, Skup mieszkań do remontu, Skup działek, Skup nieruchomości po pożarze lub zalaniu, Skup mieszkań z lokatorem, Skup mieszkań z dożywociem lub służebnością, Skup nieruchomości bez księgi wieczystej, Skup kamienic.

Lokalny kontekst

Rynek nieruchomości w Nysie — co warto wiedzieć

Zabudowa w Nysie jest zróżnicowana. Skupujemy każdy rodzaj nieruchomości — typ budynku nie ma znaczenia.

Dane z rejestru transakcji

Rynek mieszkań w powiecie nyskim w liczbach

Dane dotyczą całego powiatu nyskiego (miasto Nysa i okoliczne gminy), a nie samego miasta.

Od 24.07.2024 do 26.06.2026 zarejestrowano 978 transakcji sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym w powiecie nyskim. Do zestawień cen wzięliśmy 902 z nich, bo 76 miało skrajnie niską lub wysoką cenę za metr. Mediana ceny to 5 000 zł/m², a środkowa połowa transakcji mieściła się między 3 370 a 6 240 zł/m².

Mieszkania, rynek wtórny, wg metrażu (powiat nyski, 24.07.2024–26.06.2026)
MetrażTransakcjeMediana (zł/m²)Środkowa połowa (zł/m²)
do 30 m²606 6103 490–8 370
30–45 m²2265 6503 720–6 640
45–60 m²3725 0403 600–6 180
60–80 m²1784 6102 900–5 490
80 m² i więcej664 0002 650–5 320

To mediany cen transakcyjnych z Rejestru Cen Nieruchomości (stan na 23.07.2026), bez uwzględnienia stanu prawnego i technicznego konkretnych nieruchomości. Nie są ofertą skupu ani wyceną. Cena skupu bywa niższa od rynkowej, bo transakcja jest szybka i za gotówkę, a kupujący bierze na siebie ryzyko prawne i koszt remontu. Indywidualną wycenę przygotowujemy po opisaniu Twojej sytuacji. Źródło: GUGiK, obliczenia własne.

Źródło: Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN), zbiór danych dla województwa opolskiego (plik 16_opolskie_20260723.gpkg, wydanie z 23.07.2026). Opracowanie: ZAMIESZKANI Sp. z o.o., dane z dnia 23.07.2026. Pokazujemy wyłącznie zestawienia zbiorcze; grupy poniżej 10 transakcji pomijamy. Do zestawień cen nie wzięliśmy transakcji o cenie za metr poniżej 30% lub powyżej 300% mediany z danego roku (m.in. transakcje nietypowe i błędy rejestru). Dane dotyczą całego powiatu nyskiego (miasto Nysa i okoliczne gminy), a nie samego miasta.

Jak zmieniała się mediana ceny za metr w powiecie nyskim

Mediana ceny za metr kwadratowy wzrosła z 2 410 zł/m² w 2018 roku do 4 890 zł/m² w 2025 roku, czyli o 103%.

Wykres: mediana ceny za metr kwadratowy mieszkań, lataMediana ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie nyskim w latach 2018–2026: od 2 410 do 5 390 zł/m².2 0004 0006 000201820192020202120222023202420252026*
Mediana ceny za metr wg roku (rynek wtórny)
RokTransakcjeMediana (zł/m²)Zmiana r/r
20184462 410—
20195742 4100%
20205562 520+4,6%
20216153 630+44%
20224214 270+17,6%
20233964 380+2,6%
20244494 620+5,5%
20254894 890+5,8%
2026*2215 390+10,2%

* Rok niepełny: dane obejmują pełne miesiące do maja.

To mediany cen transakcyjnych z Rejestru Cen Nieruchomości (stan na 23.07.2026), bez uwzględnienia stanu prawnego i technicznego konkretnych nieruchomości. Nie są ofertą skupu ani wyceną. Cena skupu bywa niższa od rynkowej, bo transakcja jest szybka i za gotówkę, a kupujący bierze na siebie ryzyko prawne i koszt remontu. Indywidualną wycenę przygotowujemy po opisaniu Twojej sytuacji. Źródło: GUGiK, obliczenia własne.

Ile potrafią się różnić ceny za metr w powiecie nyskim

Co dziesiąta transakcja z okresu 24.07.2024–26.06.2026 miała cenę do 2 320 zł/m², a co dziesiąta od 7 420 zł/m². Rozstęp między kwartylami to 57% mediany, a współczynnik zmienności 41%. Na cenę wpływają między innymi stan mieszkania, piętro, standard budynku i lokalizacja w mieście.

To mediany cen transakcyjnych z Rejestru Cen Nieruchomości (stan na 23.07.2026), bez uwzględnienia stanu prawnego i technicznego konkretnych nieruchomości. Nie są ofertą skupu ani wyceną. Cena skupu bywa niższa od rynkowej, bo transakcja jest szybka i za gotówkę, a kupujący bierze na siebie ryzyko prawne i koszt remontu. Indywidualną wycenę przygotowujemy po opisaniu Twojej sytuacji. Źródło: GUGiK, obliczenia własne.

Sprawdź przedział dla swojego metrażu

Wpisz powierzchnię mieszkania, a pokażemy zestawienie transakcji z tego przedziału metrażu w powiecie nyskim. Dane są zapisane na stronie, nic nie wysyłamy.

To mediany cen transakcyjnych z Rejestru Cen Nieruchomości (stan na 23.07.2026), bez uwzględnienia stanu prawnego i technicznego konkretnych nieruchomości. Nie są ofertą skupu ani wyceną. Cena skupu bywa niższa od rynkowej, bo transakcja jest szybka i za gotówkę, a kupujący bierze na siebie ryzyko prawne i koszt remontu. Indywidualną wycenę przygotowujemy po opisaniu Twojej sytuacji. Źródło: GUGiK, obliczenia własne.

Dane z rejestru transakcji

Kiedy i co się sprzedaje w powiecie nyskim

Ruch na rynku w ciągu roku

W okresie czerwiec 2023 – maj 2026 (36 pełnych miesięcy) zarejestrowano 1 510 transakcji na rynku wtórnym. Najwięcej przypadło na maj (156, średnio 52 rocznie), najmniej na listopad (112, średnio 37,3 rocznie). Różnica nie jest duża, więc liczba transakcji rozkłada się w ciągu roku dość równomiernie.

Wykres słupkowy: liczba transakcji wg miesiącaLiczba transakcji mieszkań na rynku wtórnym w poszczególnych miesiącach kalendarzowych, suma z okresu czerwiec 2023 – maj 2026 (36 pełnych miesięcy). Najwięcej: maj (156).139sty125lut125mar120kwi156maj113cze114lip124sie128wrz132paź112lis122gru
Transakcje wg miesiąca (czerwiec 2023 – maj 2026 (36 pełnych miesięcy))
MiesiącTransakcjeŚrednio rocznieUdział
styczeń13946,39,2%
luty12541,78,3%
marzec12541,78,3%
kwiecień120407,9%
maj1565210,3%
czerwiec11337,77,5%
lipiec114387,5%
sierpień12441,38,2%
wrzesień12842,78,5%
październik132448,7%
listopad11237,37,4%
grudzień12240,78,1%
Liczba izb (rynek wtórny, powiat nyski)
IzbyTransakcjeUdział
1242,5%
217117,7%
346848,3%
423424,2%
5 i więcej717,3%

Podstawa: 968 transakcji z podaną liczbą izb.

Numer kondygnacji lokalu (rynek wtórny, powiat nyski)
KondygnacjaTransakcjeUdział
1–243753,8%
3–427433,7%
5 i wyżej10212,5%

Podstawa: 813 transakcji z podanym numerem kondygnacji (wg rejestru).

Rynek wtórny i pierwotny, rodzaje lokali

Wśród 1 276 transakcji mieszkań z okresu 24.07.2024–26.06.2026 w powiecie nyskim rynek wtórny to 76,6% (978), a pierwotny 23,4% (298).

Lokale sprzedane w powiecie nyskim (24.07.2024–26.06.2026)
Rodzaj lokaluTransakcjeUdział
mieszkania1 27684,6%
pozostałe lokale1208%
garaże1127,4%

Podstawa: 1 508 zarejestrowanych transakcji lokali. Domy i działki pomijamy: dane o nich wymagają osobnej weryfikacji.

Źródło: Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN), zbiór danych dla województwa opolskiego (plik 16_opolskie_20260723.gpkg, wydanie z 23.07.2026). Opracowanie: ZAMIESZKANI Sp. z o.o., dane z dnia 23.07.2026. Zestawienia zbiorcze; grupy poniżej 10 transakcji pomijamy. Dane dotyczą całego powiatu nyskiego (miasto Nysa i okoliczne gminy), a nie samego miasta.

Ile jest warte Twoje mieszkanie w Nysie? Wstępna wycena w 15 minut

Prosty proces

Jak wygląda sprzedaż

  1. Wypełniasz formularz

    Opisujesz nieruchomość i swoją sytuację. To kilka prostych pytań.

  2. Wstępna wycena w 15 minut

    Dostajesz orientacyjną, niewiążącą wstępną wycenę. Pozwala szybko ocenić, czy rozmowa ma sens.

  3. Ostateczna wycena w 12-48h

    Po analizie dokumentów i stanu prawnego przygotowujemy ostateczną wycenę — to właściwa oferta.

  4. Akt notarialny i pieniądze w dniu aktu

    Termin aktu jest możliwy już po 3-7 dniach, a pieniądze trafiają na Twoje konto w dniu aktu.

Jak kupujemy

Dwie drogi sprzedaży

Skupujemy nieruchomości na dwa sposoby. Pierwszy: kupimy ją sami. Drugi: znajdziemy kupca w sieci sprawdzonych inwestorów i doprowadzimy do sprzedaży. Którą drogą pójdziemy, zależy od nieruchomości i jej sytuacji prawnej — przedstawimy Ci to w ostatecznej ofercie.

W obu przypadkach sprzedaż jest bez prowizji dla sprzedającego i bez ukrytych kosztów.

Pytania i odpowiedzi

Najczęstsze pytania — Nysa

Dane dotyczą całego powiatu nyskiego (miasto Nysa i okoliczne gminy), a nie samego miasta. W Rejestrze Cen i Wartości Nieruchomości (stan na 23.07.2026) znajdują się 1 276 transakcji mieszkań w powiecie nyskim, zarejestrowanych od 24.07.2024 do 26.06.2026. Na rynku wtórnym było ich 978.

Bez zobowiązań. Zacznij od wstępnej wyceny w 15 minut.